Amuni***, nieuw en lekker…

Amuni is de vervanger van Burg 9, die jammer genoeg de handdoek in de ring heeft moeten gooien. De zaal werd onder handen genomen en nu kan je ook via de Mallebergplaats het restaurant binnenstappen. Het interieur is eenvoudig maar stijlvol met lage en hoge tafels en leuke lampen met de naam van de zaak op.

Een chef uit Bologna begeleidt de eerste maanden de rest van het personeel in de keuken. Op de kaart vind je hoofdzakelijk pizza en enkele pasta’s. Er zijn ook enkele kindergerechten.Graffitikunstenaars waren bezig met de laatste hand te leggen aan een mooi werk op het binnenterras. Een mengeling van typisch Italiaanse producten en Eddy Merckx, leuk idee! Trouwens, Amuni is Siciliaans voor let’s go, laten we er aan beginnen, dat deden we dan maar…

We namen plaats aan een hoge tafel en bestelden een prosecco. De pizza’s zijn ingedeeld in drie categorieën. Met een tomatensaus als basis, zonder tomatensaus en gourmetpizza. Die laatste komt voorgesneden op tafel zodat je makkelijk kan delen,bij de andere pizza’s krijg je er een pizzasnijder bij.

Om te starten deelden we een bruschetta met geroosterd varkensvlees en dat was meteen een schot in de roos. Lekker brood, smaakvol vlees, niets op aan te merken.

Annemieke koos een pizza met Italiaanse worst, broccoliraap en mozarella, ik koos voor een gourmetpizza met San Danieleham, burrata, vijgenmosterd en mozarella. We kregen elk een mooi belegde pizza mat kwaliteitsvolle producten. De ham was mooi fijn gesneden en heel lekker van smaak. Ook Annemieke was in de wolken met haar pizza. Vooral het deeg valt op, niet droog, geen harde korsten, hier blijft niets liggen in je bord.

IMG_4601

IMG_4602

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Het enige wat we konden opmerken was dat de gourmetpizza vlugger afkoelde, hij was dan ook belegd met koude burrata en de ham.

Bij het eten dronken we een limonade en een glas Montepulciano.

We wilden nog een koffie om af te sluiten maar er was iets mis met het toestel, geen koffie dus, en dat bij een Italiaan… Maar het zij hen vergeven want we hadden lekker gegeten en ook de rekening viel mee, €65 voor ons twee.

Er is ook take away. Weeral een fijn adresje er bij!

Amuni

Mallebergplaats 2

8000 Brugge

050/660 770

Gesloten op maandag en dinsdag

7 responses to “Amuni***, nieuw en lekker…

  1. Evitare come la peste il personale chedi se ti può portare le novità e ti lasciamo sbattere caro non buono per i turisti

    1. Sorry to read this. Especially when it comes from someone working in another Italian Restaurant in Bruges. We know who wrote this but will not play this game : someone who doesn’t know how to handle with food lovers bringing slow food pizza to Bruges. Our chef is top 20 pizzaiolo in Italia !

      So very unprofessional. we will play a fair game !

  2. It was very nice to be in Amuni, we had nice pasta with fave and pizza very good, the people who’s run the place are very ni cel too, Super

  3. dank je wel voor de lekkere pizza zonder kaas voor Florian . Hij moest wel lang wachten omdat er een kaas pizza kwam,(maar ondertussen had iemand brood gevraagd) hij weet ondertussen al wel wat hij mag eten en niet, hij moest daarom even wachten op het eten terwijl iedereen al aan het smullen was, MAAR hij heeft misschien het meest genoten van zijn lekkere pizza zonder kaas die even nadien aankwam! dankjewel!
    het was allemaal voor groot en klein een leuke ontdekking en als we nog een s in de buurt van Brugge komen: dit is zeker een adresje om te onthouden!

  4. apropos, Florian heeft een ei en melk allergie – 6 jaar – al veel meegemaakt dr in onze ogen kleine dingen van ei en melk…maar nadien komen de symptomen en die zijn niet om te lachen en die zien de anderen niet, wij wel

  5. Spijtig genoeg waren wij niet enthousiast, indien je geen pizza eet, mar wel pasta, is er niet veel andere keuze … Er waren geen suggesties, er waren al 2 pasta’s op de kaart niet voorhanden, er was geen gin tonic te verkrijgen … het weekend was nog maar begonnen … De andere gekozen pasta stelde niet veel voor, weinig, droog, geen groentjes … ook de gekozen pizza was zeer dun belegd met enkele stukjes aubergine … veel betaald voor wat we hebben gekregen … sorry, geen aanrader

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.